אילנה פינטו יקנעם

הצטרפו אלי:

אילנה פינטו
על המועמד

אילנה פינטו נולדה, גדלה והתחנכה ביקנעם, בעלת תואר ראשון ושני אונ' חיפה במדיניות ציבורית.

אילנה מכהנת מאז 2012 כיו"ר נעמת ("נשים עובדות ומתנדבות") במרחב העמקים החולש על 3 הערים המרכזיות: יקנעם, עפולה ובית שאן.

תחת ניהולה ישנן כ-80 עובדות. במסגרת תפקידה היא אחראית על תקצוב ובקרה תקציבית של המרחב.

עוסקת רבות בתחום הגיל הרך ויצירת שוויון הזדמנויות לכולן ולכולם. כמו כן, אילנה אחראית על מעונות היום במרחב, פעילה מאוד בתחום מעמד האישה ומובילה פורומים של נשים ופעילויות העצמה, מקדמת קמפיינים לקידום נשים ועוסקת בהנגשת סיוע משפטי.  

העשייה החברתית של אילנה לא עוצרת במסגרת העבודה. כפעילה חברתית, אילנה מסייעת באופן יומיומי לקהל גדול הנעזר בה בין היתר בפתרון בעיות בירוקרטיות ואחרות מול הרשויות השונות .חלק מהסיוע הוא במיצוי זכויות לבעלי מוגבלויות ולאמהות חד הוריות, ועד למאבקים עבור ילדים בגיל הרך שלא נמצאה להם מסגרת מתאימה.

מהו החזון שאני מביאה איתי?

אבן הבניין המרכזית של החברה שלנו היא קהילה. לכל קהילה צרכים ורצונות משלה, ותפקיד ההנהגה המקומית הוא יצירת חזון אסטרטגי המכיל את כולן, והוצאתו לפועל במרחב העירוני. זוהי בדיוק מטרת הרשימה בראשותי - לקדם את הנושאים החשובים להורים, לנשים, לנוער ולאוכלוסיה בכללותה - כולנו זכאים לקבל את המענה האישי וההולם מצד נבחרי הציבור.

באמצעות ניסיוני הרב בניהול, ההבנה העמוקה שלי עם דרכי הפעולה מול הרשויות השונות וההיכרות הבלתי אמצעית עם היומיום היקנעמי והאזורי - אביא לעיר את רוח השינוי שהיא כל כך זקוקה לה, לצד צמיחתה של העיר המביאה אתגרים חדשים.

כאחת שגדלה וחינכה את ילדיה ביקנעם רואה בהובלת החזון שלי מטרה לעתידה וקידומה של יקנעם כחלק מהחברה הישראלית .

שירותים לתושב

שירותים לתושב

לתפיסתי, זו חובתה של ההנהגה המקומית לוודא שהשירותים העירוניים מונגשים וזמינים לכל אוכלוסייה, ועל כן אחת ממטרותיי המרכזיות היא לקדם נושא זה. אפעל למען הקמת מרכז למיצוי זכויות אזרחיות שינגיש את מגוון השירותים לתושב שאינם באים לידי מיצוי כיום.

חינוך וקהילה

חינוך וקהילה

אפעל למען הנגשת מערכות החינוך לכל כיס, הרחבת מנגנוני הפיקוח והבקרה על רשת הגיל הרך. בנוסף כנגזרת לשעות עבודה מרובות במשפחה אשאף להסדיר מסגרות קיימות תחת פיקוח לאחר שעות הלימודים. אקדם רפורמה להתאמת מסגרות חינוכיות להכלת כלל התלמידים, מבלי להשאיר אף תלמיד מאחור ושאף הורה לא יצטרך או תצטרך לוותר על הקריירה תמורת חינוך.

שוויון הזדמנויות

שוויון הזדמנויות

המטרה שלי היא שכל הדלתות תהיינה פתוחות בפני כל תושבת ותושב ביקנעם. כפי שאני פועלת כיום במסגרת נעמת לקידום חינוך לשוויון בין המינים, כך אעשה בכל המערכות העירוניות - על שוויון ההזדמנויות להתחיל מגיל הינקות, דרך מערכת החינוך וההשכלה הגבוהה ועד לעולם התעסוקה.

מהתקשורת

הצלחה כנגד כל הסיכויים

"הדלת שלי תמיד פתוחה. אני מסיירת הרבה בשטח, נפגשת עם נשים ודואגת להן לפעילויות העצמה, פועלת לשילובן בפעילויות קהילתיות וחברתיות, מעלה את המודעוּת נגד אלימות, מהווה מוקד הכוונה ומידע כולל הכוונה ליעוץ משפטי ועוד..."

>> סלונה - הבלוג של "מובילות לשינוי"

לכתבה >>

רוצה עוד קדנציה: נטו למען העובדים

“ההצלחה שלי היא לגעת באנשים, לקיים איתם קשר רציף, בשטח, בעשייה היום יומית. זה הסגנון שלי”

>> כוכב יזרעאל

לכתבה >>
הצטרפו אליי

אני מעוניינ/ת