אפרת דוד ששון טירת כרמל

הצטרפו אלי:

אפרת דוד ששון
על המועמד

אפרת דוד ששון נולדה בטירת הכרמל, בה גדלה והתחנכה. כיום היא מתגוררת בעיר עם בעלה ושני ילדיה. 

אפרת מכהנת כחברת מועצה משנת 2013, אז התמודדה במסגרת סיעה עצמאית שהוקמה על-ידה, בשם "כוח 1". היא דמות מובילה בתחום החינוך העירוני כבר 11 שנה, שימשה כיו"ר הנהגת הורים וכבר בשנת 2006 הקימה יחד עם חבריה את עמותת "הורים מעורים", אשר מקדמת את מערכת החינוך העירונית. במסגרת פעילות העמותה, הובילה אפרת שינוי משמעותי בביהס היסודי זבולון המר, שכלל הכנסת תכנים של יהדות ומורשת, תחומי העשרה ותוכנית גישור למיגור האלימות.

אפרת בעלת נסיון רב בהקמה, פיתוח וניהול של מערכות ציבוריות. בשנים האחרונות ניהלה את התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון בעיריית חיפה, ששותפים בה 6 משרדי ממשלה.

כנבחרת ציבור הובילה אפרת את המהלך להקמת הצהרונים בכל הגנים ובתי הספר, נאבקה מול ראש העיר בבית משפט והצליחה לחשוף את חלוקת התקציב העירוני. כמו כן, היא הובילה מהלך להקלטת ישיבות המועצה במטרה לשתף ולחבר את התושבים לתהליכי קבלת החלטות. אפרת הנהיגה לצד תושבים רבים מטירת כרמל, מאבק עיקש בן 3 שנים להצבת הרמזור בצומת הדרומי, במהלכו רתמה את חברי וועדת הכלכלה בכנסת, חברי ועדת המשנה לבטיחות בדרכים, ארגון אור ירוק והרשות למלחמה בתאונות הדרכים, החתימה מאות תושבים על עצומה ואירגנה הפגנות. המאבק הצליח ושר התחבורה התחייב להצבת הרמזור בספטמבר הקרוב.

כיום אפרת נמצאת באופוזיציה במועצת העיר והיא מובילה מאבקים בתחום החינוך, התחבורה ופיתוח כלכלי של העיר.

מהו החזון שאני מביאה איתי?

לאחר 11 שנה של פעילות, בהן הובלתי פרויקטים חינוכיים ומאבקים אזרחיים וארבע שנים בהן אני מכהנת כחברת מועצה, אני מרגישה שהגיע הזמן לשינוי. הגיע הזמן למנהיגות צעירה, נחושה, מקצועית, שפועלת בשקיפות ומחוברת לשטח ולתושבים.

העיר גדלה, מכפילה את עצמה ועומדת בפני אתגרים רבים בחינוך ובפיתוח תשתיות. בכדי להתמודד עם האתגרים שלנו דרושה הנהגה שתוביל חשיבה יצירתית, רחבה וחדשנית. הנהגה שתוכל "לחלום" וליצור, להציב את העיר ותושביה במרכז, לרתום שותפים במשרדי הממשלה, במגזר העסקי ובמגזר השלישי.

כבר כיום אני פועלת במגוון רחב של מישורים, מקידום החינוך של ילדינו, דרך הצבת הרמזור בצמת הדרומי המסוכן ועד לעבודה משותפת עם תושבי העיר סביב יוזמות וצרכים שעולים מהשטח.

אני שואפת להביא לטירת הכרמל ניהול מקצועי, לחבר אלינו שותפים מהממשלה ואנשי מקצוע מהטובים ביותר בארץ ובעולם. בכוונתי להביא את טירת הכרמל לעתיד שבו היא מהווה דגם לערים מתפתחות בישראל, עיר שיודעת למנף את הנכסים שלה, עיר שיודעת לעבוד עם התושבים, למקסם את ההון האנושי שלה.

אני אפעל למען הפיכת טירת הכרמל לעיר חדשנית שמייצרת פתרונות חדשניים לתשתיות, לתחבורה, לשכונות הוותיקות, לצד עידוד וייזום של התחדשות עירונית. עיר שנותנת מענה לצעירים שלה, לבני הנוער שלה, עיר שמספקת גאווה ותחושת שייכות לתושבים שלה, עיר שמסמלת איכות חיים!

לקריאת תכנית החינוך שלי לטירת כרמל, לחצו כאן. לקריאת התכנית להתפתחות עירונית, לחצו כאן.

לקריאת החזון המלא שלי לעיר, לחצו כאן.

חינוך

חינוך

תמונת המצב בחינוך בטירת כרמל מראה פער מדאיג בין השקעה לתוצאות, ונתוני משרד החינוך (תשע"ו) מעידים על איכות בגרות נמוכה: אחוז הזכאים לבגרות מצטיינת בעיר עומד על 2.8%, לעומת 7.5% בממוצע הארצי. רק 52% מהזכאים לתעודת בגרות בעיר עומדים בתנאי הסף לאוניברסיטאות. לכן הצבתי לי למטרה לקדם את החינוך בטירת כרמל, באמצעות העצמת צוותי החינוך שלנו, עבודה עם תכנית אסטרטגית ארוכת טווח ושקיפות מלאה של תקציבי החינוך, שיוקצו תוך שיתוף התושבים בהחלטות

תשתיות ותכנון עירוני

תשתיות ותכנון עירוני

מבעיות תשתית בשכונות הוותיקות, דרך חוסר במבני ציבור בשכונות החדשות ועד למחדל המסוכן בצומת הכניסה הדרומית לעיר - טירת כרמל לוקה בחסר בכל הנוגע לתשתיות העירוניות. אני מובילה מאבקים בנושא כבר מזה שנתיים, ומתחייבת להמשיך לפעול למען רווחת התושבים ובטיחותם

שקיפות וניהול תקין

שקיפות וניהול תקין

לתפיסתי, העירייה היא כלי שכל מטרתו לשרת את התושבים, ולכן שקיפות וניהול תקין הם דרך הפעולה היחידה עבורי. כחברת מועצה הובלתי מספר מהלכים שמטרתם לשקף ולשתף את התושבים בעשייה העירונית, והעירייה בראשותי תפרסם תכנית עבודה שנתית צמודת מדדים ותקציב, כך שכל התושבים יוכלו להיות מודעים לכלל השיקולים ולעקוב אחר הפעילות

מהתקשורת

אפרת דוד ששון מודיעה על מועמדותה

“הגיע הזמן שנוביל את העיר למקום הראוי לה”

>> חי-פה

לכתבה >>

פרק של רמזור: אפרת דוד-ששון נגד אריה טל

המועמדת לראשות העיר טירת כרמל במתקפה נגד ראש העירייה, שלטענתה לוקח לעצמו קרדיט על הבטחת שר התחבורה, להציב רמזור בצומת הכניסה הדרומית

>> רדיו חיפה

לכתבה >>

תנועת "כוח אחד" במאבק להרחקת אסדות הגז

תנועת "כוח אחד" בראשותה של חברת מועצת העיר, אפרת דוד, מרכזת בטירת כרמל את הפעילות הציבורית כנגד אסדות הגז

>> קול החוף

לכתבה >>

רצות נגד הרוח

המרוץ לבחירות המקומיות מתחמם, ויותר נשים משתתפות בו. ראיון עם אפרת דוד ששון ומועמדות נוספות

>> ידיעות אחרונות

לכתבה >>

מתמודדות לראשויות המקומיות

ראיון בתכנית "שישי בבוקר" עם גלית גוטמן ויואב לימור

>> ערוץ קשת 12

לכתבה >>
הצטרפו אליי

אני מעוניינ/ת