בועז גור חיפה

הצטרפו אלי:

בועז גור
על המועמד

בועז גור עומד בראש רשימת מקומי בחיפה. הוא כבר דור רביעי למשפחתו בחיפה, בה הוא נולד, גדל, וכיום מתגורר עם אשתו וילדיו. 

בועז משרת כחבר מועצה מזה 4 שנים. הוא מחזיק את תיק "ההון החברתי והשותפויות", במסגרתו הוא מנהל מחלקה שאחראית לקשרי העירייה עם המגזר השלישי. פעילותו הציבורית מאופיינת בקשר קרוב לתושבים ומענה לבעיות פרט, לצד טיפול בבעיות עומק עירוניות הדורשות הבנה ויכולות אסטרטגיות. בועז הוביל את התכנית לשינוי אסטרטגיית הארגון והפיכתו להאב היזמות העיקרי והמרכזי בעיר, וכן הוא אחראי על בניית קהילת היזמים בעיר שנמצאת אחרי שנים רבות של קיפאון במגמת צמיחה והתחדשות.

בנוסף, בועז הוא פעיל חברתי ותיק שהיה מעורב במאבקים רבים בעיר. הוא היה ממובילי המחאה החברתית בחיפה ואיש עבודה מאורגנת מוכר בקהילה. לשעבר חבר הועד המנהל של המכללה החברתית-כלכלית (8 שנים) ועמית בקרן ברל כצנלסון. ב2018 נבחר בועז לכהן כיו"ר איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה.

בועז הוא עו"ד וכלכלן במקצועו, מתמחה בתחומי המשפט הציבורי, איגוד מקצועי, רגולציה וסוגיות תכנון ובניה. כיום מכהן כמזכיר באיגוד העובדים הסוציאליים בהסתדרות.

כדי לקרוא עוד על רשימת מקומי בחיפה, לחצו כאן.

מהו החזון שאני מביא איתי?

נכנסתי לפוליטיקה העירונית על מנת להוציא לפועל את המדיניות בה אני מאמין.

המשימה היא שלי היא לבנות מחדש את האמון בין העירייה לתושבים, ולייצר שותפות גורל סביב ההבנה שחיפה עומדת בנקודת מפנה היסטורית, שתעצב את הצורה בה העיר תגדל בעתיד.

אחד האתגרים הגדולים של חיפה, במסגרתו בכוונתי לפעול, הוא ביסוס מעמדה כמרכז מטרופוליני.

במידה רבה, העתיד שלנו תלוי ביכולת לייצר שותפויות עם השכנות שלנו בנושאי תעסוקה, תחבורה ותשתיות ולנצל את המשאבים הטבעיים שלנו; מוסדות ההשכלה הגבוהה, כוח הקניה הגבוה, הנגישות התחבורתית והמגוון התרבותי, על מנת להפוך את חיפה ל"בירת הצפון" במלוא מובן המילה.

נושא נוסף שיושב קרוב ללבי הוא נושא החינוך.

מערכת החינוך היא לב ליבה של כל עיר ועבורי, כאבא, היא הדבר החשוב ביותר. זה המקום בו, אולי יותר מכל מקום אחר, מתעצבת הזהות של תושבי העיר - זהות שמלווה אותם ואת המרחב העירוני שלנו כחוט השני.
אני רוצה שמערכת החינוך תיקח את הילדים שלי קדימה, תכין אותם לעולם. אני רוצה לדעת שסביבת בית הספר מאוזנת ובטוחה. אני רוצה מערכת חינוך שהמורים בה מאושרים ושמחים לעשות את העבודה שלהם., מערכת שאין בה אנשים ששווים יותר או אנשים ששווים פחות. מערכת שיודעת לחגוג את המגוון התרבותי שיש בעיר ושתחנך את הילדים שלי לערכים של שאפתנות, שיוויון ואחריות חברתית.

אני מתכוון לפעול למען כל הנושאים שחשובים לי ולכם, התושבים, כדי ליצור לנו חיפה טובה יותר.

כלכלה

כלכלה

הכלכלה החיפאית זקוקה לשיקום, אין מספיק חברות שצומחות בחיפה ונשארות בה, ועסקים מקומיים לא מצליחים לשגשג. כחבר דירקטוריון "היי סנטר" - מרכז ליזמות טכנולוגית בעיר, הובלתי את התכנית להפיכתו למוקד יזמות שאחראי על בניית קהילת היזמים בעיר. אקדם את הקמתה של מינהלת קידום עסקים שמטרתה הידוק הקשר עם המגזר העסקי תוך ריכוז הממשקים העירוניים מול בתי העסק, ואמשיך לפעול כדי להגדיל את גיוון העסקים בעיר ויצירת הזדמנויות תעסוקה בחיפה

חלוקת משאבים הוגנת

חלוקת משאבים הוגנת

כבר מזה מספר שנים שאני יושב בוועדת התמיכות של העירייה, אשר מחלקת תקציבים לשינויים מהותיים שנועדו להשפיע על החיים של תושבי העיר. אני מתחייב שאמשיך לפעול בשקיפות מוחלטת לגבי הקצאת הכספים, ואלחם למען חלוקה הוגנת של המשאבים כדי לקדם שוויון כלכלי והצמחת התעסוקה בעיר

מרחבים ציבוריים

מרחבים ציבוריים

לתפיסתי, יש להוביל את חיפה לניצול נכון יותר של השטחים שלה לטובת ציבור תושביה. למשל, ליד אצטדיון סמי עופר יש שטחי חניה עצומים, למה שלא נקרה אותם בפאנלים סולאריים שיביאו תועלת לתושבים? אקדם פיתוח של מרחבים עירוניים וגנים ציבוריים כדי שתושבי חיפה - המשפחות הותיקות, הותיקים והילדים - יוכלו ליהנות מהשטח היפה שלה

מהתקשורת

דרושה תוכנית מתאר ארצית לתעסוקה

טור דעה מאת חבר מועצת העיר חיפה בועז גור

>> דה מרקר

לכתבה >>

הכרעה בנושא ייבוא האמוניה לישראל

על החלטת ועדת המשנה למוכנות העורף של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת

>> local חיפה

לכתבה >>

מינוי עו"ד בועז גור ליו"ר איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה

"אחרי שנים של פעילות סביבתית במפרץ, אני שמח ונרגש להיכנס לתפקיד"

>> חיפה והקריות ניוז

לכתבה >>
הצטרפו אליי

אני מעוניינ/ת