עומר שכטר ראש העין

הצטרפו אלי:

עומר שכטר
על המועמד

עומר שכטר בן 26, גדל והתחנך בראש העין, בוגר מערכת החינוך העירונית ופעיל בה למעלה משני עשורים, כיום חי בעיר ועומד בראש רשימת "מרצ-מקומי".

עומר מכהן כחבר מועצת העיר בראש העין משנת 2013, ובעת הבחירות היה לחבר המועצה הצעיר ביותר בארץ. הוא מחזיק את תיק הצעירים בעירייה ואחראי על פעילות הצעירים בעיר. במסגרת פעילותו, חנך את "הקאסה" - מרכז הצעירים החדש של ראש העין.

עומר פעל כמרכז התאגדות המתמחים ברפואה "מרשם" וכן מוביל את המאבק נגד העסקה קבלנית בעיריית ראש העין.

מהו החזון שאני מביא איתי?

מגיל צעיר התחלתי להיות פעיל כמעט בכל המסגרות - במועצת הנוער, במועצת התלמידים ובתנועת הנוער. אני מכיר כל פינה בראש העין - כשאני מסתובב בה, לפעמים היא נראית לי קפואה בזמן – אותם בניינים ישנים, תשתיות חסרות ורחובות מוזנחים. אבל העיר משנה את פניה - ראש העין עומדת בפני מפנה היסטורי.

תנופת הבניה בשכונות החדשות מביאה עשרות אלפי תושבים חדשים אל העיר. העיר צומחת במספר התושבים אבל נשארת מאחור בתשתיות: הכבישים לא עומדים בעומס ואין מספיק תחבורה ציבורית. יש מחסור בגני ילדים, מבני ציבור וגנים ציבוריים. הכלכלה המקומית מקרטעת ואין מספיק הזדמנויות תעסוקה.

ראש העין זקוקה לחזון ברור – בתכנון, בכלכלה, בתרבות ובקהילה, במקום להיגרר עד שיהיה מאוחר מדי. היא צריכה להקצות משאבים ולבנות תשתיות ומבני ציבור, לפתח תחבורה מתקדמת, בשבת ובכלל, שבילי אופניים ואלטרנטיבות לרכב הפרטי, להביא תוכן ותרבות מגוונים לעיר ולעשות את כל זה בדרך של שיתוף התושב והכנסתו למעגל קבלת ההחלטות. פעמים רבות התושבים הם אלו שיודעים הכי טוב מה נכון, והתפקיד שלנו כאנשי ציבור הוא לדעת להקשיב ולתת מקום ליוזמות קהילתיות.

חלק מרכזי בחזון שלי לעיר הוא ההבנה שראש העין חייבת להיות עיר מחבקת, עיר שמכילה את כל זרמי היהדות ושמחבקת את כל סוגי הקהילות שחיות בה. עיר שיש בה מקום לכל תושב, ללא הבדלי דת, גזע ומין. עיר שבה כל אחד יכול לחיות את חייו כפי שהוא רואה לנכון.

תחבורה ציבורית

תחבורה ציבורית

לתפיסתי, על מועצת העיר לדאוג לניידות של תושביה, בכל זמן ולכל מקום. מתוך תפיסת עולם זו, הייתי ממקימי "שבוס" ראש העין - תחבורה שיתופית בשבת. כך אמשיך לפעול במועצה, למען קידום אורח חיים פעיל, חיוני ומהנה לכל התושבים במשך כל השבוע, תוך הכלה של האחר ובלי להפריע לקהילות שלא מעוניינות בכך

צעירים

צעירים

אחת הבעיות שמטרידות אותי ביותר היא ההגירה השלילית של צעירים מראש העין. בעיה זו הולכת יד ביד עם נושא אחר, והוא שכרגע העיר שלנו היא מקום מנומנם, אליו חוזרים הביתה בסוף היום ולא מספק את צרכי החיים של תושביו. אפעל לקידום שותפויות קהילתיות, אירועי תרבות וחברה ועוד - כדי להפוך את ראש העין לעיר שחיים אותה, ולא רק ישנים בה

תשתיות

תשתיות

העיר שלנו מצויה בתנופת בנייה אדירה, אך התשתיות שלה לא עומדות בקצב. חסרים גני ילדים, מבני ציבור, הכבישים לא עומדים בעומס ואין מספיק הזדמנויות תעסוקה. אפעל למען יצירת הזדמנויות חדשות ומרגשות בעיר, תוך תכנון אסטרטגי וכולל, שרואה את הצמיחה הפוטנציאלית הגדולה ומספק לכל תושבי העיר את התשתיות המתאימות

מהתקשורת

צעירי עירך קודמים

הטיקט החברתי שמזניק את הפוליטיקאים המקומיים

>> כלכליסט

לכתבה >>

הכירו את חבר המועצה הכי צעיר בישראל

עומר שכטר נבחר בגיל 21 למועצת העיר ראש העין

>> mynet ראש העין

לכתבה >>

המקווה בפסגות אפק

האם בעירייה מנסים לקבוע עובדות בשטח?

>> מלאבס

לכתבה >>
הצטרפו אליי

אני מעוניינ/ת