ענבר הוכברג רעננה

הצטרפו אלי:

ענבר הוכברג
על המועמד

ענבר הוכברג, בת 32 נשואה לטל ואמא ליעלי, ילידת רעננה וגרה בה כיום.

בוגרת תואר ראשון בביולוגיה ומדע המדינה באוניברסיטת תל אביב, במסגרתו בשנים האחרונות כיהנה כיו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, וכן בתפקיד סיו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית.

כמנהיגת סטודנטים הובילה בין היתר מאבקים למען עתיד ההשכלה הגבוהה, קידום תעסוקה לצעירים, שוויון מגדרי ומניעת הטרדות מיניות באקדמיה.

מהו החזון שאני מביאה איתי?

אני פעילה במסגרות החברתיות בעיר מגיל צעיר, כיהנתי כיו"ר מועצת התלמידים בחטיבה ובתיכון וכסיו"ר מועצת הנוער העירונית. כיום, אחרי שנים של פעילות בזירה הסטודנטיאלית הארצית אני רוצה לעשות גם למען העיר שלי בחזרה.

אני חושבת שרעננה היא עיר טובה, אך עדיין יש תחום מרכזי שאינו מטופל, ומוזנח בשנים האחרונות - נושא צעירים. כולנו יודעים שבית צריך לטפח, לתקן את מה שדורש תיקון, לתחזק את הדברים הטובים ובעיקר לתת לכל מי שנמצא בו הרגשה שהוא שייך. כך בדיוק יש לעשות גם ברעננה. התושבות והתושבים יכולים וצריכים להיות הרבה יותר מעורבים במתרחש בעיר.

לצערי, אין היום ייצוג לצעירים במועצת העיר, וכתוצאה מכך רעננה שכחה להשקיע בפיתוח האוכלוסייה הזו. אני מאמינה שרק מי שחי את הסוגיות האלה וחווה אותן ביום-יום יידע להניף את הדגלים הנכונים ולמצוא פתרונות לבעיות הצעירים ולכל מי שרוצה שיהיו צעירים בעיר שלנו.

חינוך

חינוך

רעננה חייבת לפעול על פי תוכנית חינוך טובה יותר, החל מגיל לידה ועד תיכון. אין שום סיבה שרעננה לא תהיה מובילה בתחום הגיל הרך, ועל כן עליה לבנות תו תקן עירוני לפעוטונים, ולשים דגש על מסגרות החינוך העירוניות. כמו כן, על רעננה לבצע חישוב מסלול מחדש ולהכיל רפורמה בנושא חטיבות הביניים. בכוונתי לפעול לקידום רעננה כעיר אטרקטיבית לצעירים ולנוער ע"י הפעלת מרכז צעירים שיהיה מותאם לצרכים האמיתיים שעולים מהשטח.

תרבות וקהילתיות

תרבות וקהילתיות

רעננה צריכה לרענן את התוכניות שלה בתחום התרבות והפנאי. חיי תרבות מגוונים הם המפתח ליצירת גאווה עירונית, סולידריות ותחושת שייכות. בכוונתי לפעול לטיפוח חיי קהילה ולמעורבות חברתית בעיר, תוך דגש על יצירת אירועים המתאימים לפלחי האוכלוסייה השונים: נוער, הורים צעירים, גילאי 40+ וגיל הזהב. אפעל להקמת מרכז קהילתי רב-גילאי ולעודד יוזמות חברתיות במרחב השכונתי.

דיור

דיור

אחת הבעיות שצריכות להטריד את כולנו היא ההגירה השלילית של הצעירים מרעננה. רעננה, שהייתה עיר מובילה במשך שנים כמוקד משיכה לצעירות וצעירים, הפכה לעיר מרוחקת ומנותקת עבור בניה ובנותיה שעברו לערים אחרות. לרעננה היום אין פתרונות דיור אטרקטיביים כפי שיש לערים שכנות להציע ואם העיר שלנו רוצה עתיד, המצב הזה חייב להשתנות. בכוונתי לפעול ליישום תוכניות שכירות ארוכות טווח וכן כדי להגדיל את היצע הדירות עבור צעירים.

מהתקשורת

רשימת "מקומי ברעננה" השיקה את קמפיין הבחירות שלה

תחת הסיסמה "הדור הבא ברעננה" מתכוונת הרשימה לשים את נושא הצעירים ברעננה בראש סדר העדיפויות

>> local רעננה

לכתבה >>

"הורים, דורשים, צדק לילדים"

ענבר הוכברג: "אנחנו נמצאים במצב שאנחנו ההורים הצעירים צריכים לברור בפינצטה מי יטפל בילדים שלנו, לא יכול להיות שכמעט 77% מהגנים בישראל הם ללא פיקוח."

>> local רעננה

לכתבה >>

הכירו את ענבר הוכברג, המתמודדת החדשה למועצת העיר

ענבר הוכברג, מתנועת 'מקומי', תנועה פוליטית שעוסקת במנהיגות מקומית, תתמודד בבחירות הקרובות על מקום במועצת העיר

>> צומת השרון

לכתבה >>
הצטרפו אליי

אני מעוניינ/ת